Przejdź do treści

Masaże

Masaże Ajurwedyjskie

Marma abhyanga - masaż całościowy

Jest częścią programu oczyszczającego „Panchakarma”. Masowane jest całe ciało olejem dobieranym podczas pierwszej wizyty na konsultacji. Dzięki niemu ciało oczyszcza się z toksyn, zwiększa się elastyczność stawów i zakres ruchu. Pobudza organy trawienne (jelito cienkie).

Czas trwania : 60 min
Inwestycja : 250 zł

Mukhaabhyanga - masaż twarzy

Stosowany przy dolegliwościach tj: bóle głowy, migreny, problemy z zatokami, skóra głowy (łysienie, siwienie), bezsenność, lęki, depresja, nadpobudliwość,  nierównowaga dosz, niepokój, stres.

Czas trwania : 30 min
Inwestycja : 125 zł

Champi - masaż głowy

Champi to masaż wyjściowy do wszystkich pozostałych masaży ajurwedyjskich. Głowa obejmuje najwięcej punktów marmicznych spośród wszystkich partii ciała. Masaż głowy pełni bardzo ważną funkcję leczniczą i nie tylko wzmacnia mięśnie i skórę głowy, ale też pobudza naturalne siły organizmu do samouzdrawiania.

Czas trwania : 30 min
Inwestycja : 125 zł

Zdjęcie WhatsApp 2024-02-06 o 20.00.58_c0f4d9d5

Upanhasveda - masaż pleców

Celem masażu jest rozmasowanie bolących i twardych spiętych bądź przemęczonych mięśni oraz uwolnienie przepływu energii. Wskazany zwłaszcza dla osób wykonujących siedzący tryb pracy.

Czas trwania : 30 min
Inwestycja : 125 zł

Masaż całościowy

Jambira Pinda Sweda - sakiewki ziołowe

Stemple wypełnione są mieszanka ziół, owoców i przypraw. Ma właściwości rozgrzewające, dzięki temu substancje aktywne wewnątrz stempli wchłaniają się szybko w skórę. Poprawia jędrność skóry oraz krążenie krwi. Wspomaga ogólne osłabienie organizmu. Pobudza przemianę materii.

Czas trwania : 60 min
Inwestycja : 250 zł

image5

Kansa Wand

Ajurwedyjski masaż szlachetnym metalem kansa, rozluźni napięte mięśnie i pobudzi zakończenia nerwowe. Kansa to stop cyny i miedzi, która usuwa toksyny i zastoje limfy. 
 W ajurwedzie masaż metalem kansa równoważy dosze, dostraja czakry i stymuluje punkty energetyczne.
 
Sesja 150 zł 

Masaż dźwiękiem (misy tybetańskie)

To forma masażu dla osób, które nie lubią dotyku obcej osoby np. terapeuty. Polecana jest do likwidacji napięciowych bólów głowy, karku i pleców . Pomaga w leczeniu nerwic, reguluje przemianę materii, wpływa na funkcjonowanie układu krążenia. Zwalcza bezsenność, poprawia koncentracje i wydolność umysłową. Standardowy zabieg przeprowadzany jest na leżąco. Osoba masowana układa się najpierw na brzuchu, a potem na plecach. Może też siedzieć podczas sesji lub leżeć tylko na plecach, jeżeli przyjęcie danej pozycji nie jest możliwe. Podczas zabiegu misy stawiane są w różnych miejscach na całym ciele, obok ciała lub prowadzone nad nim tak, aby całe ciało poddać harmonijnej wibracji. Dźwięki wydobywane są z mis za pomocą specjalnych filcowych pałeczek. Podczas zabiegu masażysta poświęca dużo uwagi miejscom, w których zazwyczaj gromadzi się sporo napięć – są to: plecy, a szczególnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, barki i kark, oraz splot słoneczny i brzuch. Relaksacyjny masaż dźwiękiem, ze względu na swoje delikatne i nieinwazyjne działanie, może być szeroko stosowana zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, na przykład rozrusznikiem serca, oraz zaleca się ostrożne stosowanie u osób z problemami neurologicznymi. W przypadku ciąży nie powinno się go stosować przez pierwsze trzy miesiące, natomiast przez kolejne sześć nie należy masować okolic krzyża. Masaż dźwiękiem ma niezwykle szerokie zastosowanie – z powodzeniem wykorzystywany jest w odnowie biologicznej i kosmetyce, w pracy z dziećmi w przedszkolach i szkołach, w pracy z osobami niepełnosprawnymi, w domach opieki, hospicjach, sanatoriach itd. Jest wspaniałą pomocą dla kobiet spodziewających się dziecka – podczas ciąży i porodu. Leczniczy masaż dźwiękiem, wykonywany przez lekarzy i terapeutów, wspiera konwencjonalne metody leczenia i pomaga w nawiązywaniu dobrej relacji lekarz – pacjent. Można go zastosować praktycznie w każdej dziedzinie życia prywatnego i zawodowego. UWAGA do pracy przy masażu misami wykorzystujemy antyki.

Czas trwania : 45 min
Inwestycja : 199 zł

Refleksoterapia stóp

Światowa Organizacja Zdrowia (Word  Health  Organization,  WHO zalicza refleksoterapię do medycyny alternatywnej   i zaleca jej stosowanie w krajach członkowskich. Refleksoterapia stóp jest to masaż, podczas którego precyzyjne stymulowanie określonych punktów i stref refleksologicznych na stopach, zwiększa cyrkulację krwi w odpowiadających im poszczególnym narządom i częściom ludzkiego ciała. Poprzez pobudzenie prawidłowego krążenia krwi w narządach wewnętrznych, tkankach, gruczołach i stawach, zostaje przywrócony stan fizjologicznej równowagi (homeostaza) oraz rozpoczyna się proces samo-uzdrawiania organizmu. Powszechnie metoda ta nazywana jest akupresurą stóp, masażem uciskowym, masażem stóp lub terapią odruchową stóp. 

Masaż refleksoterapeutyczny stóp pomoże Ci:
– zharmonizować cykl menstruacyjny
– zrównoważyć przepływ energii
– spokojnie zasnąć
– wzmocnić system immunologiczny
– zlikwidować migrenowe bóle głowy
– pozbyć się bólów kręgosłupa np rwą kulszowa, zastrzał
– wyregulować prace układu trawiennego
– uregulować ciśnienie
– wspomóc prace serca
– w regeneracji tkanek po przebytym zabiegu chirurgicznym
– w regeneracji po wzmożonym wysiłku.

Czas trwania : 45 min
Inwestycja : 175 zł

Masaż czekoladowo-kokosowy

Czekoladowy zabieg poprawia koloryt skóry, nadając jej odcień lekkiej naturalnej opalenizny. Relaksujący masaż przenosi nas w krainę pachnącej przyjemności i odsuwa wszelkie troski. Czekolada zawiera naturalne antyoksydanty, polifenole i taninę. Obfituje w żelazo, magnez, cynk i wapń oraz kofeinę – czyli substancje pobudzające krążenie krwi, zmniejszające obrzęki i przyspieszające spalanie tłuszczu. Kakaowiec pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin, poprawia samopoczucie, a także zapobiega starzeniu się skóry, ponieważ zawiera flawonoidy neutralizujące działanie wolnych rodników. Skóra po zabiegu jest aksamitnie gładka, odżywiona i nawilżona. Czekolada działa upiększająco 🙂

Czas trwania : 60 min
Inwestycja : 250 zł

Masaż poliwagalny

Manualna terapia nerwu błędnego, który jest niezastąpionym narzędziem dla tych którzy:
 
🍀 dopiero poznają się ze swoim układem nerwowym lub szukają nowych narzędzi dla regulacji układu nerwowego,
🍀 doświadczają objawów psychosomatycznych,
🍀 mają osłabioną odporność, przewlekły stan zapalny ogranizmu,
🍀 mierzą się z nawracającymi zaburzeniami trawienia,
🍀 odczuwają przewlekłe zmęczenie, mają problemy z koncentracją,
🍀 zmagają się z napięciowymi bólami głowy,
🍀 borykają się z zaburzeniami snu i bezsennością,
🍀 potrzebują głębokiego odprężenia i kontaktu ze swoim ciałem.
 
Czas trwania 1 h – cena 200 zł 
 

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny (wahadłem) – układ limfatyczny jest jednym z podstawowych układów oczyszczających nasz organizm na poziomie komórkowym. Większość terapii naturalnych powinniśmy zacząć od usprawnienia układów oczyszczania naszego organizmu, dlatego ten jest jednym z podstawowych.

 
Sesja 99 zł