Przejdź do treści

Dźwiękoterapia Masaż Dźwiękiem Katowice

💜💜💜  𝕄𝔸𝕊𝔸𝕫 𝔻ℤ𝕎𝕀𝕖𝕂𝕀𝔼𝕄 💜💜💜
 
🌿 Jak działa dzwiękoterapia ?
 
🎹Gongi i misy wytwarzają dźwięki/wibracje, które oddziałują na cały organizm, wprawiając w drgania cząsteczki wody w ciele. Drgania mają szeroki zakres częstotliwości – od infradźwięków po ultradźwięki, które są odpowiednikami naturalnych rezonansów poszczególnych części ciała.
 
🤲 Mięśnie, stawy, kości, narządy wewnętrzne oraz fale mózgowe.
 
💃🕺 Dzięki temu ciało się rozluźnia, wchodzi w głęboki stan relaksu, puszczają wszelkie napięcia i blokady, poprawia się przepływ płynów organicznych, a także następuje synchronizacja półkul mózgowych.
 
🌿 Co daje dzwiękoterapia?
 
💟 Masaż dźwiękiem wprowadza w stan głębokiego odprężenia, zarówno w ciele, jak i umyśle.
 
💞 Klasyczne objawy samopoczucia, jakich można się spodziewać po doświadczeniu to:
– senność/chęć pozostania w stanie relaksu
– przypływ zwielokrotnionej energii
– radość/lekkość
– wybuchy śmiechu/płaczu
– wzmożone pragnienie.
 
🚀 Doznania są adekwatne do aktualnego stanu psychosomatycznego uczestnika, ale także od okoliczności pogodowo-meteorologicznych.
 
💆‍♀️💆‍♂️💆Ewentualny ból głowy, czy labilność emocji najczęściej związane są z puszczaniem blokad, napięć i nie utrzymują się długo.
Masaż dźwiękiem mis tybetańskich to unikalne doświadczenie terapeutyczne, które korzysta z rezonansu dźwięków generowanych przez uderzenia w misy tybetańskie. 
 
Delikatne uderzania w misy, tworzy bogaty, harmonijny dźwięk, który wnika głęboko w ciało i umysł 💆‍♀️💆‍♂️💆
 
Podczas sesji, misy są umieszczane na ciele lub wokół niego, a dźwięki wibrujące z mis przenikają tkanki, wprowadzając uczestnika w stan relaksacji.
 
Ten rodzaj masażu ma na celu stymulowanie energetycznych punktów ciała, równoważenie układu energetycznego i indukowanie głębokiego relaksu. Dźwięki mis tybetańskich uważane są za oczyszczające i uspokajające, przynoszące uczucie spokoju i harmonii. 
 
To nie tylko fizyczne doświadczenie, ale również duchowe, pozwalające na odprężenie umysłu i zregenerowanie energii życiowej. 
 
FALE MÓZGOWE a FALE DŹWIĘKOWE 🧠🎶
 
Jak poczuć rytm spokoju, równowagi, odprężenia?
Rytm fal mózgowych alfa, theta? 
 
>>Bogate składowe dźwięku mis pozwalają na stopniową zmianę synchronizacji od rytmu beta typowego dla stanu czuwania przez charakterystyczny dla stanu relaksu rytm alfa do medytacyjnego theta…
 
🎶 Złożony dźwięk mis dźwiękowych daje organizmowi możliwość wyboru składowych najbardziej w danej chwili potrzebnych dla podtrzymania i umocnienia homeostazy, czego nie można powiedzieć o prostych syntetycznych sygnałach generowanych elektronicznie, czy też przez niektóre instrumenty akustyczne. <<
 
Na podstawie: „ Misy dźwiękowe, właściwości i zastosowanie”. Halina i Marek Portalscy, naukowcy badający oddziaływanie na organizm dźwięku i wibracji mis dźwiękowych.
 
💦 Zapraszam na sesję indywidualne bądź w parach 💕