Przejdź do treści

O nas

Dotyk Kaszmiru to miejsce, w którym energia z kolorów płynie już od samego wejścia, a dźwiękoterapia pozwoli na zharmonizowanie zablokowanych kanałów energetycznych.

TROCHĘ O ZAŁOŻYCIELCE

Aneta Kotowska – fascynatka zdrowego stylu życia, propagatorka medycyny niekonwencjonalnej, zapragnęła stworzyć miejsce, w którym spotka się człowiek z człowiekiem. Wszystko po to, aby móc skorzystać z różnych form Profilaktyki zdrowia w ujęcie kompleksowym. 

I tak o to „od kreacji do manifestacji”. 
Po miesiącach weryfikacji różnych miejsc na mapie Katowic z dniem 9 stycznia 2019 roku powstał Dotyk Kaszmiru na Osiedlu Witosa
 
Pomysł i wizualizacja Gabinetu terapii holistycznych pojawiła się w chwili eksplorowania rozpoczętej przygody z Ajurwedą, która mocno związana jest z Jogą. Ukończone Studia Podyplomowe to był wytrych do dalszego rozwoju. Po kilku latach praktycznego doświadczania przypieczętowaniem stało się zdobycie akredytowanego Państwowego pozwolenia na praktykę naturo-terapii. W myśl wszelkich opinii: naturopata to osoba, która przypomina o tym, ze Wszyscy jesteśmy częścią Natury. Zakres oferowanych usług skupia się na udzieleniu porad dotyczących higieny życia, zdrowego odżywiania. Podpowiadamy, jak przy współpracy z naturą, można w zupełnie nieszkodliwym stylu, powrócić do równowagi, na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym, duchowym, emocjonalnym, mentalnym. W Gabinecie zatem wykorzystujemy różnorodne metody terapii np. ziołolecznictwo, akupunktura, akupresura, aromatoterapia, koloroterapia, hydroterapia i inne.
💜💜KWALIFIKACJE ZAWODOWE💜💜 
🔹️Podyplomowe Studia na GWSH z kierunkiem „Ayurveda – holistyczna koncepcja zdrowia 
🔹Państwowa licencja czeladnika: zawód Naturopata (kod zawodu 323009)
🔹Akredytowany kurs : masaże orientalne i Ajurwedyjskie 
🔹Kurs masażu SPA: kalifornijski masaż czekoladowo – kokosowy 🍫
🔹Certyfikowany kurs Marhma Ajurvedic Therapy (Marma Abhyangam, Champi, Mukhabhyangam, Katti Basti, Janu Basti)
🔹️kurs: „Akupunktura Równoważąca Metodą dra Tana”
🔹️kurs: „Taping w kosmetyce i medycynie estetycznej”
🔹kurs: Praktyka w indywidualnym poradnictwie żywieniowym 
🔹kurs: Psychodietetyka w praktyce 
🔹Kurs masażu refleksyjnego stóp 👣
🔹 Certyfikat : AromaTouch®Technique Training
🔹️kurs kolumbijskiego masażu antycellulitowego Maderoterapia (modelowanie sylwetki) 🤸‍♀️
🔹️zaawansowany kurs I, II i III stopnia w Instytucie Dźwięku „Nadigong”: „masaż dźwiękiem misami dźwiękowymi”
🔹️ kurs z analizy pierwiastkowej włosów w BiomolMed 
🔷 Ajurwedyjska diagnostyka pulsu i języka – poziom rozszerzony Dr Shivani Sood 
🔷 Marma Terapia – Nirmala Pijush Mittal 
🔷 Masaż poliwagalny Akademia terapii Manualnych Magdalena Nagajek 
🔷 Homeo – Farmakopunktura w radiastezyjnej profilaktyce zdrowotnej (Jerzy Tulik)
💜 TERAPEUTA HOLISTYCZNY/NATUROPATA 💜
 
Co właściwie znaczy „holistyczny”? Holos z greckiego oznacza „cały”, a „holistyczny” znaczy tyle co „całościowy”. Najważniejszą zasadą medycyny holistycznej jest przekonanie, że równowaga i harmonia na wszystkich płaszczyznach życia człowieka są warunkiem koniecznym zdrowia i szczęścia 🙂
 
———————————–
☀️ Terapia holistyczna jest to terapia ujmująca człowieka jako całości, podczas której oddziałuje się na wszystkie sfery funkcjonowania człowieka w aspekcie psychicznym, biologicznym oraz fizycznym. 
 
✨ Jest to podejście stawiające na leczenie wszystkich trzech poziomów funkcjonowania człowieka. Jest to terapia, która przynosi spektakularne rezultaty. Najnowsze badania dowodzą, że np. leczenie chorób przewlekłych opierając się tylko na stosowaniu farmakologii- trafiając tylko w sferę biologiczną- nie jest zadowalające, gdyż wszystkie stery funkcjonowania człowieka są ze sobą powiązane i na siebie wzajemnie wpływają. Nie można w pełni uleczyć człowieka, gdy jego psychika choruje.
 
💕 Psychika oraz nasze emocje wpływają na odpowiedź hormonalną organizmu. Nasza psychika wpływa na funkcjonowanie naszego mózgu – np. gdy przeżywamy stres – wytwarzają się hormony stresu, które uruchamiają całą machinę reakcji organizmu. W rezultacje – organizm funkcjonuje w sposób nieprawidłowy, co nie wpływa pozytywnie na proces zdrowienia. 
 
♀️ Badania naukowe coraz mocniej na przestrzeni ostatnich lat pokazują bardzo silne powiązanie między naszym umysłem oraz ciałem. Ma to ogromne przełożenie na przebieg wielu chorób- zwłaszcza przewlekłych i o podłożu autoimmunologicznym. Jest udowodnione, że stan umysłu, nasze nastawienie, a także przeżywane emocje bardzo oddziałują na nasze ciało.
 
💌 Według medycyny holistycznej najważniejsze jest poznanie prawdziwej przyczyny zaburzeń fizycznych i psychicznych oraz wyeliminowanie czynników je powodujących. 
 
💫 Medycyna holistyczna, szeroko korzysta z osiągnięć medycyny naturalnej, wykorzystując masaże, ziołolecznictwo, aromaterapię czy przeróżne metody relaksacyjne, np. dźwiękoterapia. Wszystkie te metody mają potwierdzone działanie lecznicze i nie wykazują negatywnych skutków ubocznych, dlatego holistyczna medycyna nie jest równoznaczna z medycyną alternatywną.
 
Czym zajmuje się Naturopata? 
 
🌍 Naturopata to osoba, która…
…przypomina o tym, że Wszyscy jesteśmy częścią Natury.
 
Podczas sesji podpowiadam Wam, jak przy współpracy z naturą w oparciu o sposoby: odżywiania, nawodnienia organizmu, oddychania, poruszania się, odpoczywania, można w zupełnie nieszkodliwym stylu, powrócić do równowagi, na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym, duchowym, emocjonalnym, mentalnym.
 
Swoją praktykę opieram na…
 
🍀 Siedmiu głównych Zasadach Medycyny Naturalnej :
 
🟣 Moc uzdrowienia płynąca z natury
Wszystkie organizmy żywe, mają wrodzoną zdolność do samouzdrawiania. Wrodzoną, niezakłóconą siłę witalną, promującą samoleczenie, samoregenerację, samooczyszczanie. Moim zadaniem, jest ukierunkowanie osoby zainteresowanej, jak odzyskać ten naturalny, samo-naprawczy proces.
 
🟣 Odnalezienie przyczyny.
Nie stawiam diagnoz. Identyfikuje źródło „choroby” na wszystkich poziomach. Skupiam się na przyczynie nierówności, nie na jej objawach. Symptomy „chorobowe” są znakiem, że coś, gdzieś tam głębiej, nie współgra z całością.
 
🟣 Po pierwsze nie szkodzić.
Stosuję tylko naturalne, bezpieczne metody i substancje lecznicze. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie wywiadu z osobą konsultowaną. 
 
🟣 Homoestaza całego człowieka.
Na całkowity stan zdrowia, składają się wzajemnie oddziałujące na siebie czynniki: fizyczny, psychiczny, emocjonalny, duchowy, społeczny, środowiskowy.
Pełny, zharmonizowany stan zdrowia, to równowaga na każdym z tych poziomów.
 
🟣 Naturopata, „lekarz”, jako nauczyciel. Ja podpowiadam, ukierunkowuję osoby, z którymi pracuję. Zachęcam i motywuję do przyjęcia odpowiedzialności za swoje zdrowie, styl życia i odżywianie.
 
Zawsze podkreślam. Ja nie leczę, nie uzdrawiam. Ja przekazuję wiedzę, która jest też w Tobie. Nie powiem Ci, co jest dla Ciebie najlepsze. Ja Ci podpowiem, jak uruchomić swoje moce, samo-naprawcze.
 
🟣 Medycyna prewencyjna.
„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” Przysłowia są mądrością narodu 🙂 Przy zaobserwowaniu już niewielkich dolegliwości w ciele, powinniśmy reagować, by uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”. Moim zadaniem jest właśnie edukowanie, byśmy sami przede wszystkim, nauczyli się wspierać swój stan zdrowia.
 
🟣 Równowaga.
Równowaga nie jest równością, jest odpowiednią proporcją do „Tu i Teraz”. Jako Naturopata, pomagam ustawić optymalny stan zdrowia, na każdym z wyżej wspominanych poziomów (Ciała, umysłu i ducha).
 
Stan ten, powoduje ogólne uczucie dobrobytu 🎯 A stan wszelkiego dobra, to błogostan!!! ☀️
 
🤲 Podsumowując… Pomagam Ludziom by malowali, swój najpiękniejszy obraz siebie 🤗

O GABINECIE

W ofercie Gabinetu znajdują się zabiegi detoksykujące, oczyszczające, drenujące, balansujące i odżywcze dla naszego organizmu. Dodatkowo można wykonać indywidualna analizę pierwiastkową z włosów, która daje obraz tego co się dzieje w ciele bazując na ostatnich 3-4 miesiącach: jakich minerałów i pierwiastków brakuje, jakie są zależności między nimi oraz jakie występują substancje toksyczne w naszym organizmie, a także jak starać się ich unikać. Do każdej analizy dołączona jest interpretacja podanych wartości wraz z sugerowana suplementacja, która indywidualnie przekładam na medycynę ajurwedyjska.

Aby wyjść również na przeciw tak dużym zanieczyszczeniom powietrza w naszej aglomeracji wprowadzimy także odmładzanie wodorem poprzez inhalacje. Pozwoli odżywić i oczyścić komórki wewnątrz naszego ciała i je do energetyzować. Preferujemy najpierw skorzystanie z porady, która pozowali nam na indywidualne podejście do każdego klienta i dopasowanie odpowiednich metod terapeutycznych.

Każdego kto myśli o poprawieniu swojego samopoczucia i zdrowia, podniesieniu wibracji, zatrzymaniu się w tym pędzącym życiu zachęcam do odwiedzin tego kolorowego miejsca na mapie Katowic.