Przejdź do treści

Chlorella Pyrenoidosa

DO CZEGO SŁUŻY:
Witamina B3 pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi, a także wspomaga stopniowe uwalnianie energii z węglowodanów. 
Potrafi również likwidować niektóre tłuszcze w ciele i niebezpieczny cholesterol we krwi.
 
✔️ 8. WITAMINA B9 (KWAS FOLIOWY)
 
DO CZEGO SŁUŻY:
Witamina B9 wspomaga prawidłową czynność układu nerwowego i odgrywa zasadniczą rolę przy dzieleniu się komórek. Poza tym wspomaga tworzenie się krwi, a u kobiet w ciąży pomaga w prawidłowym przebiegu ciąży i rozwoju dziecka.
 
✔️ 9. WITAMINA K1
 
DO CZEGO SŁUŻY:
Witamina K1 zapewnia w wątrobie aktywowanie procesów krzepnięcia krwi, a jej niedobór może powodować na przykład zwiększone krwawienie, szybsze i łatwe tworzenie się siniaków. 
Procesy krzepnięcia wspomaga przede wszystkim dzięki swojej zdolności skupiania białek, co jest warunkiem koagulacji.
 
✔️ 10. WITAMINA K2
 
DO CZEGO SŁUŻY:
Witamina K2 odgrywa kluczową rolę w dystrybucji wapnia w ciele. 
Zwiększa jędrność skóry, wzmacnia zęby, jest też ważna dla dzielenia komórek, płodności i czynności mózgu. 
Jej niedobór prowadzi do osteoporozy, nasilenia się próchnicy zębów, twardnienia tętnic, powstawania kamienia na zębach, kamyków w innych narządach oraz innych dolegliwości.
 
✔️ 11. WITAMINA D
 
DO CZEGO SŁUŻY:
Witamina D3 ma właściwości bardzo różne, od budowy kości po zabieganie nowotworom. Ta witamina jest odpowiedzialna przede wszystkim za mineralizację kości i prawidłowy rozwój układu kostnego. Reguluje także gospodarkę wapniowo-fosforową w ciele przez wyrównanie nieprawidłowego stosunku wapnia do fosforu w organizmie.
 
✔️ 12. WITAMINA H
 
DO CZEGO SŁUŻY:
Witamina H (witamina B7, biotyna), bierze udział w syntezie i rozkładzie tłuszczów, aminokwasów i węglowodanów podobnie jak inne witaminy z grupy B. Jest niezbędna w pierwszym etapie przemiany materii – współdziała z insuliną, odgrywając istotną rolę w przemianie glukozy.
 
✔️ 13. WITAMINA B12
 
DO CZEGO SŁUŻY:
Witamina B12 odpowiada za utrzymywanie i wzmacnianie prawidłowej przemiany materii oraz wytwarzanie energii w komórkach. 
Ważna dla układu nerwowego, ze względu na utrzymywanie zdrowia psychicznego oraz sprawności umysłowej. B12 wykorzystywana jest do syntezy DNA każdej komórki organizmu, w tym wszystkich rodzajów krwinek, płytek, szpiku, przeciwciał.
 
PODSUMOWUJĄC 🔚
Witaminy czerpiemy z różnych źródeł, często z wielu osobno. Niektórzy z chęci ułatwienia sięgają po sztuczną suplementację (izolaty), której przyswajalność jest okropnie słaba i niestety może spowalniać funkcjonowanie organizmu.
Jednakowoż szukanie wartości nie musi być skomplikowane i wiele z nich możemy znaleźć właśnie w Zielonej żywności 💚💚💚
 
Naturopata, Aneta Kotowska