Przejdź do treści

Zabieg AromaTouch Katowice

Co to jest ten zabieg AromaTouch? 
 
🕉️ Technika AromaTouch polega na tworzeniu emocjonalnego połączenia, a nauka stojąca za tym połączeniem jest tak samo potwierdzona, jak przekonująca. Komunikacja dotykowa to nasza pierwsza forma komunikacji. Zaczynamy odbierać sygnały dotykowe w łonie matki, a następnie dotyk odgrywa kluczową rolę w relacjach rodzic-dziecko, zanim możliwa będzie komunikacja werbalna. W gruncie rzeczy jest to pierwszy zmysł, jaki przyswajamy i jest on zdumiewająco skuteczny. W ostatnich badaniach naukowcy wykazali, że komunikacja emocjonalna jest bardzo skuteczna poprzez dotyk, prawie tak samo skuteczna jak słowa i sygnały mimiczne.
 
💟 Wraz z komponentem emocjonalnym delikatny dotyk może również wpływać na reakcje fizjologiczne w sposób, w jaki inna komunikacja po prostu nie może. W przeciwieństwie do masażu, który polega na silnych ruchach dłoni, które koncentrują się na określonych rezultatach (rozpad zrostów mięśniowych, stymulacja ośrodkowego układu nerwowego, wspomaganie regeneracji itp.), delikatność techniki AromaTouch ma znacznie inne spektrum korzyści.
 
👐 Czuły dotyk niemal natychmiastowo aktywuje uwalnianie oksytocyny (często nazywanej hormonem „miłości” lub „przytulania”), obniża tętno i ciśnienie krwi oraz ma korzystny wpływ na wiele innych wrażliwych na stres układów. 
Technika AromaTouch poprawia samopoczucie dzięki redukcji fizycznych i emocjonalnych czynników stresujących, oraz wspieraniu zdrowego funkcjonowania układu autonomicznego. Technika jest łatwa i intuicyjna, wykorzystuje olejki eteryczne dōTERRA posiadające certyfikat CPTG Certified Pure Therapeutic Grade®
(ACKT – Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna), które zapewniają niezwykłe poczucie uziemienia (połączenia z Ziemią).
 
Technika AromaTouch składa się z czterech podstawowych etapów, które służą minimalizacji czynników stresujących stale zaburzających równowagę układu autonomicznego. Każdy etap polega na aplikacji dwóch olejków eterycznych lub ich mieszanek, których specjalna receptura została opracowana w celu poprawy samopoczucia, poprzez wspieranie zdrowia emocjonalnego i funkcji fizjologicznych organizmu.
 
AromaTouch to przede wszystkim zabieg wyjątkowej techniki rozprowadzania olejków eterycznych klasy terapeutycznej dōTERRA (CPTG). 
 
Technika masażu Aronatouch zapewnia wyjątkowe doświadczenie przy stosowaniu olejków eterycznych i pozwala na utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Piękno tej techniki leży w jej prostocie. Podczas zabiegu masowane są plecy i stopy.
 
Istotne jest to, że praktycznie nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegu. Zaleca się jedynie, aby do 12 godzin po zabiegu nie opalać się, czy wystawiać się na duże nasłonecznienie – ponieważ niektóre ze stosowanych olejków mogą u wrażliwych osób wywołać reakcję fotoalergiczną. Technika ta jest bezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
 
Technika ta daje wiele korzyści, które pochodzą z połączenia ośmiu specyficznych olejków eterycznych i dotyku. Delikatny dotyk i każdy ze stosowanych w trakcie zabiegu olejków przynosi efekty zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym.
 
Metoda aplikacji olejków eterycznych została opracowana przez Dr. David Hill we współpracy z fizjoterapeutami i lekarzami. Dr. Hill jest jednym z założycieli doTERRA i głównym doradcą w zakresie medycyny. Jest dobrze znany jako ekspert w dziedzinie zdrowia i olejków eterycznych. Jako licencjonowany lekarz chiropraktyki i były administrator dużej kliniki zdrowia, przez kilka lat zarządzał kliniką i przyjmował setki pacjentów. Zabieg AromaTouch jest potwierdzony klinicznie.
 
Technika AromaTouch została zaprojektowana, aby promować homeostazę i relaksację, zmniejszyć stres i wspomóc ogólne samopoczucie. 
 
Jakie korzyści daje AromaTouch?
🤲 wprowadzenia ciała i umysłu w stan spokoju i wewnętrznej równowagi
🤲 wspomaganie układu odpornościowego, zatrzymanie procesu rozwoju złych bakterii i wirusów
🤲 redukcja lub usunięcie stanów zapalnych oraz związanego z nimi bólu
🤲 rozruch układu limfatycznego, przyspieszenie wchłaniania innych olejków i wprowadzenie w stan homeostazy. 
W zabiegu bierze udział 8 olejków i ich mieszanek, aplikowanych w odpowiedniej kolejności, po 3-5 kropli każdego olejku. Razem do 40 kropli. Każdy z olejków został dobrany ze względu na swoje indywidualne korzyści, a dpowiednio dobrana kolejność aplikacji dopełnia i wzmacnia działanie wszystkich olejków.
 
AromaTouch stosujemy profilaktycznie jeden raz w tygodniu. Przy dolegliwościach – 7 zabiegów, co drugi dzień przez dwa tygodnie. Czas trwania zabiegu to 45 minut.
 
Technika AromaTouch jest delikatna i może być dostosowana do skóry młodej lub wrażliwej, aby każdy mógł odnieść korzyści bez obawy o przeciążenie ciała.
 
Olejki eteryczne stosowane w technice AromaTouch to:
Balance ® ,
Lawenda, 
Drzewo herbaciane (Melaleuca),
On Guard ® , 
AromaTouch ® , 
Deep Blue ® , 
Dzika pomarańcza
Mięta pieprzowa.
 
👨‍🔬 Gdy dr Hill opracował Technikę AromaTouch, wypróbował wiele różnych kombinacji olejków eterycznych, aby uzyskać pozytywne korzyści i doskonały profil aromatyczny. Te osiem olejków, ponieważ nakłada się je na ciało, jest w stanie spełnić oba te ważne wymagania.
 
Ciekawostki o aromacie:
• Twoje ciało zawiera około 1000 różnych genów, które kodują receptory zapachu.
• Istnieje bezpośrednie połączenie między nosem, a ośrodkiem kontroli emocjonalnej mózgu: układem limbicznym.
• Układ limbiczny kontroluje nasze emocje, nastrój i pamięć. Dlatego tak ważny jest „aromat” Techniki AromaTouch.
 
❣️ Aromat jest ważnym elementem techniki AromaTouch, ponieważ natychmiast wywołuje silne reakcje emocjonalne. Jak wykazały badania, aktywacja układu węchowego może skierować twój umysł na określone wspomnienia, zrelaksować cię i pomóc w stworzeniu bliskiego połączenia z kimkolwiek, z kim dzielisz to doświadczenie.
 
💜 To podstawowa biologia człowieka. Istnieje bezpośrednie połączenie między nosem a centrum kontroli emocjonalnej mózgu: układem limbicznym. Wynika to z niesamowitej opuszki węchowej, struktury nerwowej w przodomózgowiu, która wysyła informacje do ciała migdałowatego. 
 
💕 Krótko mówiąc, informacje z nosa trafiają bezpośrednio do układu limbicznego, który kontroluje nastrój, pamięć i emocje. Twoje ciało zawiera również znacznie więcej receptorów związanych z zapachem (ponad 1000) niż z jakimkolwiek innym zmysłem. 
Dzięki temu jesteś w stanie rozpoznać niezliczone aromaty – z których wielu może nawet nie być w stanie opisać – z niesamowitą czułością i dokładnością.
 
💓 Biologia człowieka uczyniła system węchowy najbardziej subtelnym, ale skutecznym środkiem do wywoływania specyficznych i wyraźnych reakcji. Jest to jeden z głównych powodów, dla których olejki eteryczne mogą tak silnie wpływać na samopoczucie.
 
👼👼 AROMATOUCH KIDS 👼👼
 
Taki masaż oczyszczający można wykonać dzieciom już od 2 lat 😊