Przejdź do treści

Maderoterapia Ciała Katowice

👉Czym jest MADEROTERAPIA❓
 
To Kolumbijska technika, która szybko stała się hitem wśród tamtejszych kobiet, dotarła do różnych zakątków świata, gdzie zebrała rzeszę swoich wielbicielek. Teraz ta wyjątkowa technika jest dostępna od wielu lat, także w Polsce.
 
Maderoterapia❤️ Polska to autorska koncepcja masażu , która jest połączeniem drenażu limfatycznego, modelujących technik masażu manualnego z intensywnym masażem za pomocą specjalnych, anatomicznie zaprojektowanych drewnianych,  brzozowych  narzędzi.
 
👉Co daje Maderoterapia ♥️ ? 
 
✅ MADEROTERAPIA ❤ pozwala osiągnąć efekt gładkiej i jędrnej skóry👙 . 
✅Jest całkowicie naturalną terapią, która pozwala wygładzić skórę i pozbyć się uciążliwego cellulitu🍊.
✅ To zabieg indywidualne dobierany do potrzeb każdej klientki. 
✅To ukłon w stronę kobiet, które borykają się z problemem uciążliwych pajączków🕷, u których najbardziej popularny masaż BAŃKĄ CHIŃSKĄ jest niewskazany.
✅Masaż z zastosowaniem anatomicznie dopasowanych drewnianych narzędzi jest bardzo przyjemny i bezbolesny🥰 .
✅Terapia wpływa wielopłaszczyznowo na tkanki, dzięki czemu pozwala osiągnąć długotrwałe efekty. 
✅To praca na powięzi, dzięki której wspomagamy rozluźnienie napięć. 
✅To jedyny taki masaż w trakcie, którego jednocześnie modelujemy i ujędrniamy ciało dając sobie godzinę głębokiego relaksu i odprężenia.

 

Ciało i twarz to nierozelwalna całość. Sieć 🕸️połączonych tkanek, naczyń i mięśni💪. To także skóra, która otacza nas niczym szeroka peleryna.
 
💟 Poniżej część powodów, dla których warto poddać się manualnej terapii ciała 🤲
 
🖤Napięte mięśnie karku, grzbietu.
🖤Nieprawidłowo funkcjonujący układ limfatyczny, obrzęki nóg.
🖤Twardy i wzdęty brzuch. 
🖤Nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa, zrosty, blizny, wiotkość skóry. 
 
Dzięki Maderoterapii ®:
💚 rozluźnisz napięte mięśnie
💚zastymulujesz układ limfatyczny do prawidłowej pracy
💚ujędrnisz wiotką skórę 
💚wymodelujesz tkankę tłuszczową
💚dasz sobie czas na chwilę odprężenia i relaksu. 
 
Ciało to nie rozmiar📏, to nie cyferki na wadze ⏲️. To uśmiech 😁, który maluje się na Twojej twarzy kiedy patrzy na swoje odbicie🪞Zadbaj o siebie i obdaruj się ciepłym spojrzeniem🤗 .
 
Maderoterapia ® – bo jesteś naturalnie piękna🥰🙏❤️
Maderoterapia to holistyczna praca z ciałem, która łączy ze sobą techniki manualne (drenaż limfatyczny) oraz masaż specjalnymi, drewnianymi narzędziami.  
 
Jakie są efekty maderoterapii?
📍Eliminacja cellulitu i nagromadzonego tłuszczu 
📍Modelowanie sylwetki
📍Ujędrnienie skóry oraz poprawa jej elastyczności i wyglądu 
📍Zmniejszenie obwodów 
📍Eliminacja zastojów limfatycznych
📍Pobudzenie krążenia 
📍Odprężenie i wyciszenie organizmu
📍Redukcja stresu 
 
💪Idealnie sprawdzi się także jako masaż przed- lub potreningowy.
 
Masaż 60 min:
🌱 Uda + pośladki 
 
Masaż 90 min:
🌱 Brzuch + uda + pośladki + boczki
 
W większości przypadków efekty zauważalne są już po 3 sesji. Pełna terapia zakłada wykonanie 10-12 sesji (min. raz w tygodniu). Musimy jednak pamiętać, że każda osoba będzie reagować na zabiegi indywidualnie, efekt zależny jest od wielu czynników współistniejących. 
 
🌱Metoda jest w pełni naturalna, wykonywana na naturalnych olejach.
☀️ Dlaczego tak trudno zredukować cellulit?
 
🍊Cellulit jest niezapalnym procesem zwyrodnieniowym, w przebiegu, którego w tkance podskórnej zachodzą zmiany o charakterze obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowym.
Dlatego też, aby zwalczyć objawy i odnieść sukces w terapii, trzeba przyjrzeć się i podjąć próbę w odnalezieniu przyczyny.
 
Od czego zacząć : 
▶️ Zbadaj się 💉 – za jedną z głównych przyczyn powstania cellulitu uznaje się podwyższony poziom estrogenów we krwi. Badania mówią, że co druga kobieta choruje na choroby o podłożu automonologicznym. Jeśli Twój układ hormonalny jest w totalnej rozsypce, osiągnięcie wymarzonych efektów terapii może być bardzo trudne.
 
▶️ Przyjrzyj się swojemu układowi żylnemu🫀 i limfatycznemu – jeśli na Twoich nogach pojawiają się regularnie nowe „pajączki”🕷️ i/lub cierpisz z powodu codziennych obrzęków. Przyczyną zmian w tkance podskórnej mogą być zaburzenia funkcjonowania tych układów.
 
▶️ Pielęgnuj ciało od wewnątrz 🍒🥦🍶 – najdroższe kremy i najbardziej zaawansowane technologie nie pomogą, jeśli nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilości wody i odżywczych składników pokarmowych. A Twoje jelita nie działają prawidłowo.
 
▶️ Domowa pielęgnacja 🛀 – chcesz utrzymać na dłużej efekty profesjonalnych zabiegów. Zainwestuj w siebie i daj sobie 5min czasu ⏱️codziennie, aby wykonać masaż całego ciała suchą szczotką a 2 razy w tygodniu wykonaj domowy peeling cukrowy całego ciała.
 
▶️ Aktywność fizyczna🏋️ – wszyscy wiemy, że to bardzo ważny aspekt naszego życia i powinnismy dbac o zdrowy ruch. Pamiętaj jednak, że nadmierne obciążanie organizmu zbyt wysokim wysiłkiem, zbyt dużo ilością ćwiczeń może spowodować nadmierne napięcie mięśniowo-powieziowe skutkując pojawieniem się „dołków” na Twoich udach.
 
🍊 Pamiętaj! Każde ciało ma swoją historię i jest naturalnie pięknie jeśli mu tylko na to pozwolimy 🥰
 
W jaki sposób odbywa się zabieg maderoterapii ? 
 
Zaczynamy od manualnego drenażu limfatyczny, następnie przechodzimy już do terapii dedykowanych części ciała  za pomocą drewnianych narzędzi 👣
 
Czy to skuteczny sposób na walkę o zdrowe i jędrne ciało❓
 
Spróbuję udowodnić, że tak i wyjaśnić dlaczego tak jest 😉
 
Utrapieniem większość kobiet jest liposkleroza powszechnie znana jako cellulit. Kwalifikacje cellulitu, mechanizm i przyczyny jego powstania pokazują jak trudny i wielopłaszczyznowy jest to problem 😕
 
Badania potwierdzają, że zaawansowane stadium cellulitu stanowi przyczynę wielu poważnych chorób układu krążenia i limfatycznego. 
 
✔️Skąd ten cellulit ? 
 
Jest kilka teorii wyjaśniających istotę powstania cellulitu. Naukowcy twierdzą, że zaburzenia hormonalne i/lub krążeniowe prowadzące do nieszczelności tkanek powodują powstawania OBRZĘKU, który następnie prowadzi do zaburzeń metabolizmu i nadmiernego rozrostu ADIPOCYTÓW, tworząc wyczuwalne guzki.
 
✔️ Co w takim razie powinno być priorytetem w walce z cellulitem 🍊? 
 
Przede wszystkim prawidłowa diagnoza, kwalifikacja i ustalenie jego przyczyny! Od tego czy przyjdzie się nam zmagać z postacią twardą, wiotką czy obrzękową cellulitu, zależeć będzie plan naszego działania i jego cel.
 
✔️ Dlaczego drenaż limfatyczny?
 
Ten niezwykle delikatny i spokojny masaż często zostaje pominięty i niedoceniany na polu walki z lipodystrofią typu kobiecego. Okazuje się jednak, że poprawnie i umiejętnie wykonany pozwala pozbyć się jednej z głównych przyczyn cellulitu czyli OBRZĘKU. Wpływając na poprawę wyglądu skóry, jednocześnie likwidując uczucie ciężkich nóg. To skuteczna metoda na pierwszej linii frontu w terapii antycellulitowej .
 
✔️Co daje masaż za pomocą drewnianych narzędzi do Maderoterapii ❤️?
 
8-mio częściowy zestaw różnorodnie zbudowanych narzędzi pozwala na wielopłaszczyznową pracę na tkankach. Prawidłowo wykonany masaż wpływa na ujędrnienie wierzchniej warstwy skóry, wspomagając kolejno rozbicie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie problematycznych części ciała. Przy tym jest bezbolesny a wręcz często określany jako głęboko relaksacyjny.
 
Reasumując, połączenie tych dwóch rodzajów masażu daje spektakularne efekty w walce o zdrowe i jędrne ciało bez zastosowania skomplikowanych urządzeń czy drogich kosmetyków. 
Maderoterapia ❤️ to potwierdzenie, że naturalne terapie naprawdę działają 🥰
 
Pośladki same się nie zrobią 😋😋😋
 
Zabieg z użyciem drewnianych narzędzi wygląda jak tortury 😃, ale spokojnie niektórzy nawet zasypiają na stole w trakcie 😁
 
Określany jako antycellulitowy, ujedrniajacy i modelujący sylwetkę – który jest zdecydowanie mniej bolesny w stosunku do Bańki chińskiej 😮😮😮☺️☺️☺️☺️😮😮
 
Do jego użycia stosuje się właśnie „narzędzia tortur” czyli anatomicznie przystosowane drewniane wałki 🤩🌳🌴
Każdy jest precyzyjnie wykonany oraz posiada optymalnie dostosowaną strukturę przez co w swym działaniu wpływa wielopłaszczyznowo na każdą tkankę. Pozwala przez to w jedyny i wyjątkowy sposób rozprawić się z tkanką tłuszczową, wygładzić i wymodelować👙🧘‍♀️🦵💪całe ciało w problematycznych miejscach😱😮a także niesamowicie ujędrnić skórę i wymodelować najbardziej potrzebujące tego partie.
 
Panie, które mają tendencje do pękających naczynek mogą bez obaw zapisać się na ten masaż 🥰🤩 który jest wbrew wszelkim pozorom w odczuciach RELAKSUJĄCY 😮😂😅💕❤️ 
 
Masaż ten idealny jest również dla osób, które intensywnie trenują różne dyscypliny sportowe i odczuwają duże napięcia w ciele oraz „zakawasy”💪…Co ciekawe jest też wskazany dla wszystkich panów mających problemy z mięśniem piwnym 🍺😉🙈